
Vogelhospitaal doet vanwege vogelgriep deuren dicht voor publiek
HAARLEM Nadat er al verscherpte maatregelen zijn getroffen bij Vogelhospitaal Haarlem vanwege de corona-epidemie, slaat er een andere crisis genadeloos toe bij vogels. “Helaas gaat ons hek tijdelijk dicht voor het publiek”, vertellen de beheerders van het Vogelhospitaal in Haarlem-Noord. “De uiterst besmettelijke vogelgriep is een bedreiging voor onze opgenomen vogels en wij willen een sluiting door de NVWA voorkomen.”
De beruchte ‘aviaire influenza’, oftewel de vogelgriep, breidt zich steeds verder uit, ook in deze omgeving. Er worden vaker en meer dode watervogels aangetroffen. Sinds 23 oktober geldt er een ophokplicht voor alle commerciële bedrijven die pluimvee houden in Nederland.
Om het besmettingsrisico te beperken kan het publiek zelf tijdelijk geen gewonde of zieke vogels naar de Vergierdeweg 292 brengen. Wie een zieke of gewonde vogel wil helpen, kan de dierenambulance bellen. Alleen door het hospitaal te vrijwaren van de vogelgriep kan zij haar eigen patiëntjes in de opvang beschermen.
Overdracht van de vogelgriep verloopt via contact met zieke dieren of hun uitwerpselen. De plaag treft met name hoenderachtigen en watervogels, maar kan gemakkelijk overspringen naar andere soorten. Sommige vogels sterven direct na de eerste besmetting.
Het advies luidt: “Raak nooit een dode of verzwakte watervogel met blote handen aan. U kunt de dierenambulance bellen voor het ophalen van verzwakte vogels.” Dode vogels kunnen ook door Spaarnelanden opgehaald worden als ze niet op privé-terrein liggen.
Telefoonnummers: Dierenambulance Noord-Holland Zuid, tel: 088 – 811 3680 (spoednummerdag en nacht), Regionale Dierenambulance, tel.: 023 – 533 4323 óf voor gemeente Velsen: Dierenambulance Velsen, tel.: 0255 – 533 239. Hoe te handelen bij aantreffen van dode vogels: klik hier voor een informatiekaart van het DWHC.