
Baas van Morgen; Nada liep een dag mee met de burgemeester
HAARLEM Nada el Aichi, 13 jaar en leerling van de Haemstede Barger Mavo, was donderdag 27 januari de “Baas van Morgen”. Zij liep een dagje mee met burgemeester Jos Wienen om te kijken of dit werk iets voor haar is.
Na een rondleiding door het stadhuis werd ze ontvangen op de kamer van Jos Wienen om te praten over het burgemeesterschap. Wat moet je daar eigenlijk voor leren? Wat is leuk en minder leuk om burgemeester te zijn? Ze maakte een Algemene stafvergadering van de burgemeester mee en was vervolgens de eregast bij de lunch van Jos Wienen met de mannen en vrouwen van Handhaving en Veiligheid. Na een ronde door de binnenstad met twee handhavers was het alweer tijd voor een laatste gesprek met de bestuursadviseur en de communicatieadviseur van de burgemeester. Net zoals ze ’s ochtends was opgehaald door chauffeur Dennis werd ze ’s middags ook weer keurig op school afgezet met de dienstauto.
Op de vraag of ze nu ook echt de “Baas van Morgen” is, was Nada toch wel redelijk stellig: “Nou, je bent als burgemeester wel heel erg druk en je moet alles weten en overal zijn. En al dat leeswerk! Ik denk dat ik liever in de zorg ga werken”.
Jos Wienen heeft haar beloofd dat als ze een keer advies nodig heeft voor haar studie of toekomstig werk, zij altijd opnieuw bij hem aan kan kloppen.
Baas van Morgen is een project van JINC om jongeren meer gelijke kansen op de arbeidsmarkt te geven. Een eerlijke start is niet voor iedereen vanzelfsprekend.