
Bjorn Warmerdam
Gemeente en GGD actief op zoek naar andere vaccinatielocatie in Haarlem
HAARLEM De gemeente Haarlem en GGD Kennemerland zijn actief op zoek naar een andere vaccinatielocatie binnen de stad, zo heeft burgemeester Jos Wienen donderdag laten weten in het vragenuur van de raad. Momenteel wordt er nog gevaccineerd in het Kennemer Sport Center, maar die locatie is in principe maar tot en met eind februari beschikbaar. En dat terwijl er volgens het kabinet dit jaar nog drie vaccinatierondes (kunnen) komen.
Het Kennemer Sport Center is maar tot en met eind februari beschikbaar voor het zetten van prikken omdat de hal op dat moment weer terug wordt gegeven aan de mensen die daar sporten en het CIOS onderwijsprogramma weer kan worden hervat. Maar waar moet vanaf dat moment dan worden geprikt? Burgemeester Wienen liet de PvdA, die hier donderdag vragen over stelde, weten dat dat op het moment nog onduidelijk is. “Er is met de GGD afgesproken dat er nadrukkelijk gezocht wordt naar alternatieven en de gemeente denkt daarin mee. De gemeente heeft de GGD laten weten dat ze nu nog enkele weken kan beschikken over de sporthal, maar dat er daarna een andere locatie moet zijn. Daar wordt druk naar gezocht, het is sowieso niet de bedoeling dat de priklocatie in het Sport Center blijft. Er worden momenteel verschillende alternatieven bekeken, maar er is nog niets duidelijk”.
Voor het geval de gemeente en GGD geen alternatieve locatie kunnen vinden, deed PvdA-raadslid Isabelle Wisse een suggestie. “Is het een idee om te onderzoeken of het mogelijk is de Haarlemse vaccinatielocatie aan de IJsbaanlaan om het halfjaar te wisselen tussen het Kennemer Sport Center (in de winter), en de naastgelegen IJsbaan (in de zomer), eventueel aangevuld met de container-prikstraten die er nu ook staan? In de zomer, van 15 maart tot 15 oktober, wordt er in beginsel niet geschaatst op de ijsbaan. De aangekondigde vierde vaccinatieronde zou zo rond april beginnen, dus de prikken daarvoor kunnen goed op de ijsbaan gezet worden”, zo denkt Wisse. “Sporters en CIOS-studenten kunnen dan gedurende dat half jaar weer van het Kennemer Sport Center gebruik maken”.
Burgemeester Wienen bedankte haar hartelijk voor deze suggestie en beloofde er zeker over na te denken. Het zal in ieder geval niet makkelijk zijn om een geschikte alternatieve priklocatie te vinden. De burgemeester gaf in een eerder vragenuur al aan dat er vorig jaar al onderzocht is of er andere locaties binnen de stadsgrenzen zijn die geschikt zijn als priklocatie, maar daarbij kwam naar voren dat het Sport Center eigenlijk de enige beschikbare optie was.
Bjorn Warmerdam