
Pixabay
Wethouder Berkhout: ‘Koeien in Hekslootpolder kunnen gewoon blijven staan’
HAARLEM De koeien in de Hekslootpolder kunnen gewoon blijven staan, ook met de plannen die Natuurnetwerk Nederland heeft. Dit heeft wethouder Berkhout donderdag in het vragenuur van de raad laten weten in antwoord op een vraag van de ChristenUnie.
De provincie Noord-Holland heeft naar de ChristenUnie gehoord heeft in het kader van de doelen van Natuurnetwerk Nederland plannen om boeren uit de binnenduinrand te verwijderen. Hierover is in buurgemeente Velsen veel te doen. Nu blijkt er echter ook een Haarlems belang te zijn. De koeien die grazen in de Haarlemse Hekslootpolder zijn namelijk van een Santpoortse boer. Als die moet stoppen, betekent dat dus ook het einde van de koeien in de Hekslootpolder. De ChristenUnie snapt de gedachtegang hierachter echter niet. “Het gaat om een klein aantal koeien en zeker niet over intensieve veehouderij met megastallen”, zo liet Frank Visser donderdag namens de partij weten. “Waarom zou het extensief houden van koeien in onze regio niet samen kunnen gaan met de natuurdoelen zoals dat al jaren zo gaat?”. Visser wilde dan ook van wethouder Berkhout weten wat hij gaat doen om de koeien in de Hekslootpolder te behouden.
Wethouder Berkhout kon hem echter gerust stellen; de koeien in de Hekslootpolder kunnen gewoon blijven staan. “De plannen van Natuurnetwerk Nederland hebben inderdaad voor wat opschudding gezorgd in de regio. Boeren zouden worden onteigend om de gebieden voor natuur in te richten. De gedeputeerde, mevrouw Rommel, heeft in een toelichting gezegd dat ze het betreurt dat er zoveel commotie is ontstaan en ze heeft toegezegd dat in overleg met de boeren wordt bekeken hoe de doelstellingen kunnen worden bereikt. Een van de richtingen die wordt onderzocht is juist het extensiveren van de veehouderij in de binnenduinrand. De koeien kunnen dus gewoon in de Hekslootpolder blijven grazen”.